Druk tapet na zamówienie
 • Znajdź zdjęcielub dodaj własne
 • Dopasuj zdjęciewymiary, materiał, kadrowanie
 • Złóż zamówieniedokonaj zakupu

Jak kleić tapetę

 1. Przygotowanie podłoża

  Przygotowana ściana przed położeniem tapety powinna być odtłuszczona, sucha, czysta oraz gładka. Pamiętaj że tapeta ma charakter dekoracyjny, a nie maskujący, dlatego przed rozpoczęciem prac wyrównaj wszelkie nierówności. Jeżeli ściana jest ścianą świeżą/nową to pamiętaj o jej zagruntowaniu przed tapetowaniem. Służą do tego specjalne grunty lecz jako alternatywy możesz użyć rozwodnionego kleju do tapet. Najlepiej także uprzednio wcześniej przygotować całe pomieszczenie. Odkręć wszelkie listwy, kontakty, włączniki światła.

 2. Oznaczanie miejsca na fototapetę.

  Jeśli dana fototapeta ma być tylko na części danej ściany, nie na całej ścianie, oznacz to miejsce przed rozpoczęciem pracy. Będą ci potrzebne: poziomica, miarka oraz ołówek. Miarka pomoże ci w oznaczeniu punktu początkowego, najlepiej zacząć od któregoś z rogów tapety. Natomiast dzięki poziomicy oraz ołówka możesz narysować pomocnicze linie poziomujące, na kolejne przyklejane bryty.

 3. Rozrobienie kleju.

  Bardzo ważne jest prawidłowe rozrobienie kleju. Dzięki czemu tapeta nie marszczy się i idealnie przylega do powierzchni. Pamiętaj, że każdy typ tapety wymaga odmiennej proporcji kleju do wody. Zwróć na to uwagę czytając instrukcje rozrobienia kleju na opakowaniu.

 4. Dopasowanie brytów.

  Do drukowania naszych fototapet wkładamy całe serce i staramy się by nasze wydruki były idealnie docięte. Jednakże przed tapetowaniem upewnij się czy bryty pasują do siebie. W tym celu rozłóż wszystkie bryty obok siebie i oceń czy elementy zgadzają się ze sobą.

 5. Tapetowanie

  Nałóż klej na cały bryt, w szczególności zwróć uwagę na brzegi – żeby tapeta nie odchodziła muszą być dokładnie posmarowane klejem. Odczekaj tyle ile zaleca producent by klej trochę przysechł. Pamiętaj by fototapetę kłaść od okna do drzwi by zniwelować niepotrzebne cienie pomiędzy brytami – dotyczy to klejenia na tzw. zakładkę. Tapetę kładziemy od góry, schodząc powoli w dół dociskamy na całej powierzchni wałkiem, szczotką lub ręcznikiem/ścierką. Nadmiar kleju usuwaj na bieżąco wilgotną szmatką. Do odcinania nadmiaru tapety używaj tylko specjalnego noża do tapet. Przy układaniu kolejnych brytów zwróć uwagę na łączenie się elementów – by uzyskać zamierzony efekt elementy muszą perfekcyjnie się łączyć ze sobą. Po zakończeniu pozostaw tapetę do wyschnięcia na kilka godzin.


Druk-Tapet.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.